Til sæsonen 2021 søger vi rengøringsassistenter til Cirkusrevyen, Korsbæk på Bakken, restauranter på Bakken og administrationskontoret.
Arbejdsopgaverne består af daglig rengøring af restaurationslokaler, terrasser, forretninger, kontor samt i revyteltet. Desuden skal der løbende vaskes og stryges linned og kostumer. Der vil lejlighedsvis kunne forekomme andre rengørings- og/eller mindre vedligeholdelsesopgaver.
Erfaring fra lignende job er en fordel, men ikke en betingelse, da vi gerne foretager den fornødne oplæring.
Det er en forudsætning, at du er ordensmenneske med sans for rengøring og hygiejne. Samtidig forventer vi, at du er loyal og ansvarsbevidst og har en positiv og åben holdning til dine kolleger. Et smil på læben og venlig imødekommenhed er en fast del af vores arbejdsdag.
Til gengæld lover vi et job i et hyggeligt, dynamisk og til tider også hektisk miljø.
Arbejdstid: Skiftende mellem kl. 06-18 alle ugens dage, revyteltet rengøres dog efter kl. 18.
Ferie: Kun ved forudgående aftale herom inden ansættelse
Arbejdssted: Dyrehavsbakken, Klampenborg
Tiltrædelse: ultimo april 2021
Løn: I henhold til overenskomst med 3F
Ansøgningsfrist: 15 april 2021
Skriftlig ansøgning sendes til servicechef Birgit Lund på
bs@korsbaek-bakken.dk.
Yderligere oplysninger kan fås hos Birgit Lund på tlf. 3073 9349 mandag-torsdag kl. 10-12.
Om os:
Cirkusrevyen A/S er en familiedrevet virksomhed, der ud over Cirkusrevyen ejer og driver Korsbæk på Bakken, 9 kørende forlystelser, 3 spil samt 3 restaurationer i forlystelsesparken Dyrehavsbakken nord for København. Familien deltager selv aktivt i den daglige drift. Du kan se mere på cirkusrevyen.dk og på korsbaek-bakken.dk.